امروز:

اقدام پژوهی مدیر چـگونه توانستم روابط اجتماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تقویت کنم ؟

دانلود اقدام پژوهی مدیر چـگونه توانستم روابط اجتــماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تقویت کنم ؟ با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۶صفحه

فایل دانلود اقدام پژوهی مدیر حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی را به هر فعالیتی می گویند که بتواند منجر به تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تر شود. اقدام، محور اصلی در این نوع مقاله ها است.

قبل از دانلود می توانیم با هم بخشی از این اقدام پژوهی مدیر که به صورت رایگان قرار داده شده است را مرور می کنیم:
چکیده
امروز، در نقاط مختلف دنیا، افراد زیادی از اختلالات اجتماعی رنج می‌برند و بیماری‌هایی چون افسردگی، اضطراب، پرخاشگری همچون بیماری سرماخوردگی روز به روز شایع‌تر گشته، سلامت اجتماعی افراد را به خطر افکنده است. اختلالات اجتماعی فرصت زندگی مفید و سالم را از افراد گرفته و عملکردهای رفتاری آنان را دگرگون ساخته و زندگی را چون کلافی سردرگم ساخته است و افراد معنی زندگی را به درستی درک نمی‌کنند. ازآنجا که هر معلولی از علتی نشأت می‌گیرد پس عدم سلامت اجتماعی نیز دارای علت یا عللی می‌باشد و از طرفی پیشگیری از بیماری مقدم بر درمان است. نتایج این تحقیق گویای این مطلب است که:
۱- بین سن دانش‌آموز و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود دارد.
۲- بین شغل والدین و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود ندارد.
۳- بین تحصیلات والدین و پرخاشگری فرزندان همبستگی معنی‌داری وجود ندارد.
۴- همچنین بین سن والدین و پرخاشگری فرزندان، بین جمعیت خانواده و افسردگی
فرزندان و بین فقدان والدین و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود ندارد.
۵- بین موقعیت تحصیلی دانش‌آموز و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود دارد.
توصیف وضع موجود
اینجانب ………….. ، مدیر مدرسه راهنمایی …….. ، مدت ۲۴ است که سمت های مختلف در نظام مقدس آموزش و پرورش خدمت می کنم و افتخار می کنم که توانسته ام دانش آموزانی به این مملکت تحویل بدهم که باعث مباهات خود و کشور ایران بوده اند . پژوهش حاضر مربوط به سال تحصیلی که گذشت می باشد و مدرسه مورد پژوهش ، آموزشگاه ………….. می باشد .
مشکل اساسی که موجب انگیزس پژوهش من گردیده نوع و کیفیت تعامل دانش آموزان با یکدیگر در محیط کلاس و مدرسه می باشد این وضعیت را بیشتر در دانش آموزان پایه سوم می بینم .به خصوص دو نفر از دانش آموزان کلاس سوم رابطه خوبی با هم ندارند و همیشه سعی به تحقیر یکدیگر دارند و بیشتر وقت شان به جر و بحث با هم می گذرد حتی وقتی بچه ها در حیاط بودند یکی از آنها وسایل دیگری را روی زمین ریخته بود که هردو با واکنش شدید معاون مواجه شدند .از این رومی خواهم با این پژوهش مشکل آنان را برطرف نمایم
گردآوری اطلاعات( شواهد۱)
برای آنکه بتوانم رفتار این دو دانش آموز را تغییر دهم و در امور اجتماعی آنها شاهد پیشرفتی باشم. ابتدا با خانواده های آنها (مادران)مصاحبه ای کوتاه داشتم و از چگونگی برخورد شان با آنها و وضعیت فرهنگی ،اقتصادی و مشکلاتی که در منزل دارند صحبت کردم.در زنگ های تفریح با نزدیک شدن به آنها رابطه خوبی با آنها برقرار کردم و بعد از آن تقریبا سعی می کردم روزی یکبار رفتار و برخوردهای آنها را با هم کنترل کنم و اگر مشکلی پیدا می شد در صدد حل آن بر می آمدم. در حین کنترل سحر و فاطمه رفتار های زیر را در برخورد آنها با دیگران مشاهده کردم:
رفتار پرخاشگرانه رایج که مشاهده شد عبارتند از:
۱) فحاشی با یکدیگر فریاد زدن
۲) به یکدیگر عنوان زشت دادن و همدیگر را تحقیر کردن
۳) زور فیزیکی علیه یکدیگر بکار بردن به عنوان مثال هل دادن-تنه زدن -با آرنج به کسی زدن
۴)تهدید یکدیگر
۵)نادیده گرفتن معلم در کلاس
۶)یکدیگر را نسبت به موضوع حساسی اذیت کردن-یک خصوصیت فیزیکی و یا موضوع خانوادگی
۷)به حرمت خصوصی یکدیگر تعرض کردن- دفتر خاطرات خصوصی یکدیگر را خواندن
یافته های علمی:
تعامل یعنی تبادل اندیشه ها،باور ها و خواسته ها از طریق کلام و نمادهای غیر کلامی
تعامل در فرهنگ دکتر معین به معنی ربط دادن،بستن،بستن چیزی را به چیز دیگر،پیوند ،پیوستگی و رابطه بیان شده است.ص ۱۸۹
تعامل از نظر واژگانی به معنای پیوند دادن ،مرتبط کردن و تماس برقرار کردن است.وقتی شما با کسی ارتباط برقرار می کنید به نوعی میان خود و او پیوند ایجاد می نمایید.
انسانها بنا به طبیعت موجوداتی اجتماعی هستند.بخش عمده ای از رضایت در کارها،بازی و زندگی خانوادگی به کیفیت ارتباط با دیگران بستگی دارد.اغلب آدمها به داشتن دوستان و خانواده ای خوشبخت بیشتر از داشتن امنیت حقوقی اهمیت می دهند.
عوامل دخیل در شکل گیری ارتباط:
عوامل درونی:
۱-شخصیت:بعضی انسانها ذاتا خنده رو بشاش و سر زنده هستند و با دیگران به سرعت ارتباط برقرار می کنند و در عوض گروه دیگر اساسا درون گرا هستند.
۲-خصوصیات فردی: در واقع تعریف دیگری از شخصیت است . افراد درون گرا بیشتر دلشان می خواهد با افراد همانند خود رابطه داشته باشند و افراد برون گرا دلشان می خواهد با همه ارتباط برقرار کنند.
۳-احساس نیاز: یکی از عواملی که ما را به طرف ارتباط با دیگران سوق می دهد.
۴-باورها: به عنوان مثال کسی با باورهای دینی بیشتر تمایل داردبا شخصی که باورهایش مشابه اوست ارتباط برقرار کند.
۵-علایق:اشتراک علایق نیز ما را به طرف ارتباط با یکدیگر می کشاند.


نوشته شده در : چهارشنبه 3 آبان 1396  توسط : مهدی شهبازی.    نظرات() .

برچسب ها: اقدام پژوهی ، مدیر ، روابط اجتماعی ، دانش اموزان ،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر